Kupa kasy. Poopbusters w akcji.

Opublikowano: 25.05.2017 r.

Autor: Robert Selten

Stany Zjednoczone to źródło niewyczerpanych inspiracji dla przedsiębiorców w innych krajach. To nie tylko innowacje techniczne ale również - a może przede wszystkim – biznesowe.

Poopbusters

Przy niezwykle praktycznym podejściu do życia, Amerykanie generują nieprawdopodobną ilość nowatorskich produktów i usług, na których potrzebę mieszkańcy innych krajów nigdy by nie wpadli.

Zdarza się, że towarzyszą tym pomysłom kpiny, w najlepszym razie brak zrozumienia, by po kilku czy kilkunastu latach również inni zaadaptowali amerykańskie nawyki.

Wzrastająca miłość ludzi do zwierząt (często idąca w parze ze wzrostem wrogości lub obojętności wobec bliźniego) ma swoje konsekwencje w postaci psich kup. Ileż to razy widzieliśmy właściciela psa wpatrzonego w swego pupila, śledzącego każdy jego ruch… do czasu aż pies przybierze dziwaczną postawę. Wtedy właściciela psa nagle zaczyna interesować wszystko wokół. Przelatujące samoloty, ptak na drzewie, sklepowa witryna, zegarek, z którego tak trudno odczytać godzinę, że wpatruje się w niego minutę albo i dwie.

Ostatnimi czasy te wszystkie atrakcje zastąpił smartfon.

Te zajęcia absorbują go tak, że nie zauważa, że oboje z psem coś zostawili.

Te coś to po angielsku poop.

I to coś ktoś musi sprzątnąć, by inny ktoś w to nie wdepnął. Tym ktosiem (jednym lub drugim) powinien być właściciel psa, ale jemu to umknęło.

I wtedy pojawiają się Poopbusters.

Doprawdy nie wiem czy to się opłaca. Ale, jak się okazuje, to realny biznes.

Z szansą powodzenia w Polsce?

Weź udział w sondzie. Być może Twoja opinia pomoże komuś podjąć decyzję o inwestycji w szuflę, grabki i wiadro oraz wizytówki. I podnieść z ziemi kupę. Kupę kasy.

Czy ten biznes ma szanse powodzenia w Polsce?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Przydrożna reklama usług

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Kupa kasy. Poopbusters w akcji.Stany Zjednoczone to źródło niewyczerpanych inspiracji dla przedsiębiorców w innych krajach. To nie tylko innowacje techniczne ale również - a (...)
Zalety i wady finansowania inwestycji poprzez venture capitalKorzyści z inwestycji venture capital zdecydowanie przewyższają wynikające z tego faktu ograniczenia i wpływają korzystnie na konkurencyjność (...)
Wyjazd biznesowy do USA. Jaka wiza?O czym przedsiębiorca powinien pamiętać by nie popaść w konflikt z amerykańskim prawem imigracyjnym.