Kupa kasy. Poopbusters w akcji.

Opublikowano: 25.05.2017 r.

Autor: Robert Selten

Stany Zjednoczone to źródło niewyczerpanych inspiracji dla przedsiębiorców w innych krajach. To nie tylko innowacje techniczne ale również - a może przede wszystkim – biznesowe.

Poopbusters

Przy niezwykle praktycznym podejściu do życia, Amerykanie generują nieprawdopodobną ilość nowatorskich produktów i usług, na których potrzebę mieszkańcy innych krajów nigdy by nie wpadli.

Zdarza się, że towarzyszą tym pomysłom kpiny, w najlepszym razie brak zrozumienia, by po kilku czy kilkunastu latach również inni zaadaptowali amerykańskie nawyki.

Wzrastająca miłość ludzi do zwierząt (często idąca w parze ze wzrostem wrogości lub obojętności wobec bliźniego) ma swoje konsekwencje w postaci psich kup. Ileż to razy widzieliśmy właściciela psa wpatrzonego w swego pupila, śledzącego każdy jego ruch… do czasu aż pies przybierze dziwaczną postawę. Wtedy właściciela psa nagle zaczyna interesować wszystko wokół. Przelatujące samoloty, ptak na drzewie, sklepowa witryna, zegarek, z którego tak trudno odczytać godzinę, że wpatruje się w niego minutę albo i dwie.

Ostatnimi czasy te wszystkie atrakcje zastąpił smartfon.

Te zajęcia absorbują go tak, że nie zauważa, że oboje z psem coś zostawili.

Te coś to po angielsku poop.

I to coś ktoś musi sprzątnąć, by inny ktoś w to nie wdepnął. Tym ktosiem (jednym lub drugim) powinien być właściciel psa, ale jemu to umknęło.

I wtedy pojawiają się Poopbusters.

Doprawdy nie wiem czy to się opłaca. Ale, jak się okazuje, to realny biznes.

Z szansą powodzenia w Polsce?

Weź udział w sondzie. Być może Twoja opinia pomoże komuś podjąć decyzję o inwestycji w szuflę, grabki i wiadro oraz wizytówki. I podnieść z ziemi kupę. Kupę kasy.

Czy ten biznes ma szanse powodzenia w Polsce?

Pokaż wyniki

Loading ... Loading ...

Przydrożna reklama usług

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Oczy (i portfele) inwestorów skierowane na rynek domów w USA.CISSARZ Consulting Inc. odnotowała wzrost zainteresowania polskich inwestorów rynkiem nieruchomości w USA. Wpływ na to mają niewątpliwie obawy (...)
Definicja pojęcia „venture capital”Termin venture capital najczęściej tłumaczony jest na język polski jako „kapitał wysokiego ryzyka” lub „kapitał ryzyka”. Oznacza to, że główną (...)
Ile kapitału potrzeba by założyć firmę? Model finansowania (bardzo) małego biznesu.By twój biznes był biznesem, nie eksperymentem, krótkim, nieprzyjemnym epizodem w Twoim życiu, musisz zadbać o wystarczającą ilość gotówki w kasie.