„Money” upada!

Opublikowano: 08.08.2019 r.

Autor: Franz Cissarz

Po nieodżałowanym „Small Business Opportunities” upada kolejny magazyn poświęcony zarabianiu pieniędzy. Choć „Money” był raczej poświęcony korzystnemu lokowaniu pieniędzy i oszczędzaniu.

ostatni numer „Money”

Nie jest to dobry trend dla kogoś, kto przyzwyczajony jest do papierowych magazynów. Ale cóż, znak czasu. Widoczny od dawna. Od wielu lat magazyny, a przynajmniej ich papierowe wersje, traciły czytelników, najpierw proponując odnowienie prenumeraty na pół roku przed upływem dotychczasowego okresu, potem tuż po rozpoczęciu kolejnego, teraz proponują prenumeratę w stylu „dwa lata w cenie jednego plus trzeci rok gratis”. A trzeba wiedzieć, że koszt prenumeraty w USA to zaledwie 10-20% okładkowej ceny magazynów.

Nie ma, to nie ma. Ale najbardziej rozbawiła mnie oferta mająca zatrzymać w kieszeni wydawcy te parę dolarów. W zamian za „Money” oferują mi, przysyłając – a jakże – pierwszy numer „Sports Illustrated”. Ale, na Boga, po co mi on, jak sport mnie w ogóle nie interesuje? Zadzwoniłem, podziękowałem, zażądałem zwrotu pieniędzy. Po czasie zorientowałem się, że w cenie prenumeraty jest wart tych paru dolarów coroczny katalog strojów kąpielowych a w zasadzie tego co pod strojami. What a pity!

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Duch Hilarego Minca poluje na przedsiębiorców. Wzrost ryzyka prowadzenia działalności w Polsce.Ostatnie pomysły ministra Ziobro podnoszą ryzyko prowadzenia biznesu w Polsce do poziomu od lat nieznanego. Duch Hilarego Minca unosi się w powietrzu.
Venture capital – zalety i wady z punktu widzenia małego i średniego biznesuOd kilku lat daje się zaobserwować wzrost zainteresowania działalnością funduszy venture capital w Polsce. Zainteresowaniu temu nie towarzyszy (...)
Rynek funduszy venture capital w Polsce (2001r.)Wstęp do cyklu artykułów poświęconych rynkowi venture capital w Polsce.