Oczy (i portfele) inwestorów skierowane na rynek domów w USA.

Opublikowano: 17.12.2017 r.

Autor: Robert Selten

CISSARZ Consulting Inc. odnotowała wzrost zainteresowania polskich inwestorów rynkiem nieruchomości w USA. Wpływ na to mają niewątpliwie obawy związane ze skrajnie opresyjną polityką gospodarczą i fiskalną rządu. Jednak niebagatelne znaczenie ma również demografia związana z wchodzeniem na rynek nieruchomości millennialsów.

W USA domy buduje się szybko I stosunkowo tanio.

Obecnie osoby urodzone w latach 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku stanowią największą grupę kupujących domy.
Szacuje się, że ciągu najbliższych 15 lat, dzięki tej grupie nabywców, amerykański rynek domów – zarówno nowobudowanych jak i z rynku wtórnego – osiągnie swe historyczne maksimum. Historyczne wzrosty osiągnie sprzedaż nowych domów, których w ciągu najbliższych 5 lat ma powstawać ok. 1,3 mln rocznie. Dziś ich podaż na rynku osiągnęła swoje 20-letnie minimum.
Wzrośnie również popyt na wyremontowane domy z rynku wtórnego. To tym segmentem rynku zainteresowani są polscy inwestorzy dostrzegając w tych inwestycjach sposób na bezpieczne i zyskowne ulokowanie kapitału.
Stabilna gospodarka, ogromny potencjał ludnościowy, wzrastająca populacja, mniej skrępowany regulacjami biznes, optymizm nie widziany od lat, którego nie podziela jedynie faszyzująca lewica – to wszystko przyciąga inwestorów na rynek amerykański obiecując im wysokie zyski i bezpieczeństwo.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Oczy (i portfele) inwestorów skierowane na rynek domów w USA.CISSARZ Consulting Inc. odnotowała wzrost zainteresowania polskich inwestorów rynkiem nieruchomości w USA. Wpływ na to mają niewątpliwie obawy (...)
Prawne aspekty inwestowania funduszy venture capitalWażnym częścią procesu inwestowania venture capital jest jego aspekt prawny. Od właściwego przygotowania tego etapu procesu inwestycyjnego zależy (...)
Venture capital – zalety i wady z punktu widzenia małego i średniego biznesuOd kilku lat daje się zaobserwować wzrost zainteresowania działalnością funduszy venture capital w Polsce. Zainteresowaniu temu nie towarzyszy (...)