Mały Brat chce wiedzieć ile pieniędzy masz na rachunku

Opublikowano: 13.07.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Powiedz szefowi Krajowej Administracji Skarbowej "goodbye" i przenieś swoją firmę do USA.

Od 1 września 2017 r. przedsiębiorcy muszą wysyłać szefowi Krajowej Administracji Skarbowej codzienne zestawienia raportu bankowego w formie pliku JPK_WB (wyciąg bankowy). Obowiązek ten dotyczy dużych, średnich i małych przedsiębiorców i wynika ze znowelizowanej ordynacji podatkowej.
Umożliwi to Małemu Bratu, który sam się chwalił, że nie posiada rachunku bankowego, permanentne śledzenie polskich przedsiębiorców.
To jeszcze jeden powód by zostać przedsiębiorcą amerykańskim.
Powiedz szefowi Krajowej Administracji Skarbowej „goodbye” i przenieś swoją firmę do USA.

 

CISSARZ CONSULTING Inc.
Obserwuj nas na facebooku, by regularnie otrzymywać przydatne informacje o funkcjonowaniu i zaletach delawarskich spółek akcyjnych i LLC.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Zalety i wady finansowania inwestycji poprzez venture capitalKorzyści z inwestycji venture capital zdecydowanie przewyższają wynikające z tego faktu ograniczenia i wpływają korzystnie na konkurencyjność (...)
Geneza i rozwój funduszy venture capital w PolsceW wielu krajach zaangażowanie czynnika publicznego w sektor venture capital jest na znaczącym poziomie. W Polsce czynnik ten miał decydujące (...)
Oczy (i portfele) inwestorów skierowane na rynek domów w USA.CISSARZ Consulting Inc. odnotowała wzrost zainteresowania polskich inwestorów rynkiem nieruchomości w USA. Wpływ na to mają niewątpliwie obawy (...)