Mały Brat chce wiedzieć ile pieniędzy masz na rachunku

Opublikowano: 13.07.2017 r.

Autor: Robert Stiller

Powiedz szefowi Krajowej Administracji Skarbowej "goodbye" i przenieś swoją firmę do USA.

Od 1 września 2017 r. przedsiębiorcy muszą wysyłać szefowi Krajowej Administracji Skarbowej codzienne zestawienia raportu bankowego w formie pliku JPK_WB (wyciąg bankowy). Obowiązek ten dotyczy dużych, średnich i małych przedsiębiorców i wynika ze znowelizowanej ordynacji podatkowej.
Umożliwi to Małemu Bratu, który sam się chwalił, że nie posiada rachunku bankowego, permanentne śledzenie polskich przedsiębiorców.
To jeszcze jeden powód by zostać przedsiębiorcą amerykańskim.
Powiedz szefowi Krajowej Administracji Skarbowej „goodbye” i przenieś swoją firmę do USA.

 

CISSARZ CONSULTING Inc.
Obserwuj nas na facebooku, by regularnie otrzymywać przydatne informacje o funkcjonowaniu i zaletach delawarskich spółek akcyjnych i LLC.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane posty

Geneza i historia zjawiska venture capitalHistoria instytucji typu venture capital liczy zaledwie pół wieku. Jednakże geneza tego zjawiska sięga daleko w przeszłość. Historia rozwoju (...)
Definicja pojęcia „venture capital”Termin venture capital najczęściej tłumaczony jest na język polski jako „kapitał wysokiego ryzyka” lub „kapitał ryzyka”. Oznacza to, że główną (...)
Duch Hilarego Minca poluje na przedsiębiorców. Wzrost ryzyka prowadzenia działalności w Polsce.Ostatnie pomysły ministra Ziobro podnoszą ryzyko prowadzenia biznesu w Polsce do poziomu od lat nieznanego. Duch Hilarego Minca unosi się w powietrzu.